Документи

Для проведення акції у своєму місті вам можуть знадобитися певні документи:

1. Повідомлення про акцію

2. Правила руху у колоні

Повідомлення про акцію - лист від імені організатора, який ви надсилаєте у міський/селищний виконавчий комітет, з метою попередити про проведення акції. Зауважте, це повідомлення про акцію, а не прохання надати вам дозвіл на акцію. Згідно з законодавством України, ви маєте право проводити акції без дозволу, і ніхто не може вам цього заборонити, окрім суду - але ви маєте попереджати місцеву владу про вашу акцію, щоб влада надала вам захист/підтримку. 

У повідомленні про акцію ви маєте вказати: ім'я, прізвище, паспортні дані, адресу прописки, контакти організатора (якщо ви представляєте організацію, то вкажіть юридичну адресу організації та реєстраційні дані), назву та мету акції, орієнтовну кількість учасників, маршрут пробігу, та ваші прохання щодо сприяння місцевої влади (наприклад, виділити машину ДАІ, перекрити вулиці, виділити міліціонера на випадок складних ситуацій). У повідомленні ви можете попередити, що акція є неполітичною, тому ви просите міліцію вважати будь-які політичні заклики та лозунги провокацією, та допомогти організаторам позбутися провокаторів (остання пропозиція може бути корисною, якщо ви очікуєте, що на акцію приїдуть політичні сили).

Повідомлення про акцію ви маєте зареєструвати у місцевому виконкомі. У різних містах це відбувається по-різному, але ваша мета - отримати вхідний номер зареєстрованого листа. Візьміть з собою на акцію копію повідомлення зі вхідним номером - можливо, міліціонер його у вас попросить. 

Згідно з законодавством, ви можете реєструвати повідомлення про акцію будь-коли, хоч за 10 хвилин до акції. Але краще зробіть це заздалегідь, адже вам треба домовитися з ДАІ та іншими структурами щодо перекриття вулиць або супроводу.

Після зареєстрованого повідомлення про акцію, єдине, що може відмінити подію - рішення суду. Якщо у вас є копія зареєстрованого повідомлення зі вхідним номером, а у міліціонерів немає рішення суду, і вас як організатора напередодні не попереджали про заборону суду - ви маєте право проводити акцію далі.

Правила руху у колоні - збірка порад, які ми радимо вам роздати усім учасникам акції. Їх можна переглянути на сторінці "Правила руху у колоні".