Правила руху у колоні

Якщо ви очікуєте менше 100 учасників на вашій акції, ви можете не просити машину супроводу ДАІ та, згідно з Правилами дорожнього руху, рухатися по одному в ряд, розбившись на колони по 10 велосипедистів у колоні. У кожній вашій колоні має бути ведучий, який знає маршрут. Кожен учасник пробігу має слідкувати за діями ведучого, і показувати повороти/стопи услід за ним - так, щоб ті, хто їдуть за вами, також могли побачити попередження про поворот/зупинку.

Якщо вас буде більше, ніж 100, буде краще, якщо вас супроводжуватиме ДАІ, а вулиці на вашому маршруті частково або повністю будуть перекриті для руху автомобілів. У цьому випадку ви зможете рухатися по 2-4 велосипедиста в ряд, і окрім ведучих колон (радше, супроводжуючих колони) з'являються "регулювальники", які вказують напрямок руху.

Пропонуємо вам вивчити та виконувати правила руху у колоні, щоб не завдавати незручностей іншим учасникам пробігу:

1. Рух здійснюється колоною у крайньому правому ряду.

2. Колона рухається без розривів і зупинок, крім випадків виникнення аварійних ситуацій і необхідного у зв'язку із цим пропуску транспортних засобів, що рухаються у перпендикулярному напрямку, а також на перехрестях у відповідності з сигналами регулювальника ДАІ, машини супроводу ДАІ, світлофора.

Забороняючі рух сигнали сигнали регулювальника ДАІ (регулювальник стоїть до вас передом або спиною, або підняв вгору руку), машини супроводу ДАІ (...), сигнали світлофора (червоне світло) зупиняють ту частину колони, яка наблизилась, але не виїхала на перехрестя. Ті велосипедисти, які уже знаходяться на перехресті під час забороняючих сигналів, можуть завершити маневр та звільнити перехрестя.

В усіх випадках голова колони чекає на хвіст.

3. Колоною керує команда координаторів, виконання команд яких є обов'язковим для всіх учасників. Команди подаються жестами та/або голосом:

- піднята вгору рука означає "стоп". На перехрестях ця команда подається таким чином, щоб роділити колону і зупинити її, не блокуючи перехрестя;

- вказівка напрямку означає "рухаємося у цьому напрямку";

- помахи у напрямку руху під час зупинки означають "рухаємося далі".

Команда, подана одним із координаторів жестом та/або голосом по рації або гучномовцю, має негайно дублюватися усіма координаторами колони усіма можливими способами.

4. Дії машини супроводу ДАІ (зупинка, старт, поворот) є керівними для координаторів та, через них, для всієї колони.

5. Повороти здійснюються у відповідності з указівками відповідального за проходження повороту координатора. Об'їзд координатор зліва заборонений.

6. Забороненими є:

- рух ближче, ніж у півтора метри від учасника спереду

- рух швидше, ніж 15 км/год - рух у більше, ніж три ряди

- усі види обгонів та перестроювання у колоні

- несподівані пришвидшення та гальмування

- виїзд за межі колони вліво та на тротуар

7. У разі виникнення аварійної ситуації (падіння учасника, поламка), найближчий до цього місця координатор зупиняє колону і вирішує аварійне питання у відповідності з обставинами. Інші координатори відповідають за зупинку колони та поділ її з метою розблокування бокових проїздів.